Oczyszczalnie ścieków w Polsce

Fakt, nasz kraj musi błyskawicznie iść do przodu pod względem ekonomicznym, bo przecież mamy wielkie aspiracje. Chcielibyśmy nareszcie dogonić Francuzów albo nawet Czechów.
Ciężkie, w szczególności mówimy o takich najzamożniejszych państwach, aczkolwiek trzeba bardzo się starać. To oczywiste, że Zachód trzeba doganiać także w temacie ekologii. screenshot_5W dalszym ciągu nie jest jakoś tak, iż jesteśmy społeczeństwem ekologów. Być może nasza sytuacja nie jest aż tak beznadziejna jak w Chinach, ale przecież to nie my jesteśmy w tym momencie największą fabryką na całej kuli ziemskiej!

Z tego powodu oczyszczalnie ścieków muszą być stawiane dużo częściej. Szczególnie, że ciągle mamy fundusze z Unii Europejskiej. Powinniśmy być bardziej społeczeństwem obywatelskim, a więc nigdy nie może dochodzić do takiej sytuacji, w której tylko będziemy liczyć na władze, innych. Jeśli uważamy, że nowoczesna oczyszczalnia ścieków jest potrzebną inwestycją, czymś wskazanym jest jakby nie patrzeć napisanie jakiegoś listu do lokalnych władz. To niemalże nic nas nie kosztuje.